Iron Man Gerçeğe Dönüşüyor: Jetpack’e Kafa Takipli Silah Eklemesi Yapıldı

Gravity Industries’in kurucusu Richard Browning’in paylaştığı bir videoda ürettikleri Jetpack’lere silah eklemesi yaptıklarını duyurdu. Başarılı bir şekilde çalışan sistemin askeri alanda kullanıp kullanılmayacağı henüz bilinmiyor. Detaylar içerikte. ?

Kaynak: 1

Gravity Industries’in kurucusu Richard Browning, 2017’den bu yana geliştirdiği Iron Man benzeri jet giysisine yeni bir özellik eklediğini TikTok’ta paylaştığı bir video ile duyurdu.

Videoda pilotun yerden birkaç metre yükseklikte uçarken omuza monte edilmiş ve kafa hareketleriyle kontrol edilen otomatik bir silah sistemiyle suya ateş ettiği gösteriliyor.

Bu gelişme pilotun iki kolunda mini jet motorları bulunduğundan silahın sadece omuz kısmına yerleştirilmesini gerektiriyor.

Bu yeni silah sistemi pilotun baş hareketleriyle yönlendirilebiliyor ve aşağı-yukarı hareket edebilen tek eksenli bir yapıya sahip.

Sistemin henüz geliştirilmesi gereken bazı sorunları bulunsa da bu sorunların üstesinden gelinmesi mümkün görünüyor.

Ancak jet giysileriyle ilgili asıl sorun, bunların askeri kullanımı konusundaki gerçekçilik eksikliğidir.

Bu sistemler sivil ve ticari ulaşım faaliyetleri için uygun olabilir fakat gürültülü ve havada ellerini kullanamayan bir askerin askeri bir ortamda ne kadar etkili olabileceği tartışmalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x