Deniz Çakır’ın sokak hayvanları çıkışı gündem oldu

Deniz Çakır, Hülya Avşar’ın YouTube programına konuk oldu.

“BAŞÖRTÜLÜ ROLÜ OYNARIM”

2018 yılında başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddiasıyla mahkemelik olan Çakır, “Başörtülü bir kadını oynar mısın?” sorusuna “Ben hayatım boyunca bütün özgürlüklerin arkasında durdum. Başörtülü kadınları da savundum, başörtüsüz kadınları da. Bahsi geçen olayda da benim haklı olduğum ortaya çıktı. Ben kazandım o davayı. Benim söylediğim her şeyin doğru, karşı tarafın söylediklerinin doğru olmadığı belgelerle ortaya çıktı. Elbette ki oynarım. Onun dünyasının zorluklarını oynamak benim için bir macera. Kendim gibi olmayanların maceralarını, zorluklarını oynamak dünyanın en keyifli şeyi” yanıtını verdi.

2018 yılında İstanbul Beşiktaş’taki bir kafede başörtülü yedi kadına hakaret ettiği iddiası üzerine Deniz Çakır hakkında soruşturma başlatılmış, 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Oyuncu, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme ve aşağılama’ suçlarından yargılandığı davada 2021 yılında beraat etmişti.

“İLK BENİ UYUTUN”

Çakır, programın ilerleyen dakikalarında “Kameraya bakarak kime ne söylemek istersin?” sorusunu ise şu sözlerle cevapladı: “Sokak hayvanlarını uyutmakla ilgili insanların ağızlarından cümleler çıkıyor. İlk beni uyutun, çok okeyim buna. Ben bunun yapıldığı bir yerde yaşamak istemiyorum. Bir çocukla sokaktaki kedinin hiçbir farkı yok.”

Ünlü oyuncunun açıklamaları sosyal medyada gündem oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x