Cezaevindeki Engin Polat’a Bir Şok Daha

Geçtiğimiz yıl kasım ayında “Kara para aklamak”, ”Vergi usul kanuna muhalefet” ve ”Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek” suçlamalarıyla tutuklanan Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin yargılanmaları devam ederken, Engin Polat’ın yeni bir davası olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Bilişim Suçlar Bürosu tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, Cumhuriyet Savcılığı Engin Polat hakkında, “Kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini ihlal etmek” ve “Kişisel verileri, hukuka aykırı olarak bir başkasına vermek” iddianame hazırladı.

ENGİN POLAT SOSYAL MEDYASINDAN PAYLAŞTI

Hazırlanan iddianamede olayın detaylarına yer verildi. İddialara göre, müşteki Halil İbrahim Kalkan, 7 ay önce Engin Polat”ın iş yerini arayarak Engin Polat’ı sordu. Şirket çalışanı tarafından aranan Kalkan’ın numarası görüntü olarak kayıt altına alındı. Kayıt altına alınan bu görüşmeler ve kayıtlar iddialara göre Engin Polat tarafından sosyal medya hesabında ifşa edildi.

İddialara göre, Engin Polat, bu görüntülerle birlikte Halil İbrahim Kalkan’ında fotoğraflarını da paylaşımda bulunarak ‘Beni tehdit etti” diyerek hedef gösterdi. Kalkan ise, tehdit olaylarını kabul etmedi.

Elde edilen tüm bilgiler bilirkişiye gönderildi. Bilirkişi yaptığı incelemede, müştekinin bilgilerinin şüpheli tarafından hukuka aykırı bir şekilde sosyal medya hesaplarında paylaşıldığı rapor halinde hazırladı.

SAVCILIK 7 YILA KADAR HAPİS İSTEDİ

Yapılan incelemelerin ardından Cumhuriyet Başsavcılığı hazırladığı iddianamede, şüpheli Engin Polat hakkında “Kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini ihlal etmek” ve “Kişisel verileri, hukuka aykırı olarak bir başkasına veren, yayan veya ele geçiren kişi olmak” suçlamasıyla 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talebinde bulundu. Hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. İlk duruşma önümüzdeki günlerde yapılacak.

“BENİ ENGİN VE DİLAN POLAT VURDURDU” DEMİŞTİ

Davada müşteki olan Halil İbrahim Kalkan, motosikletli saldırganlar tarafından 9 ay önce silahlı saldırıya uğrayıp yaralanmıştı. Kalkan, olay sonrası kendisini tetikçilere vurdurtan kişilerin Dilan ve eşi Engin Polat olduğunu iddia etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x