Boğaziçi Rektörü Naci İnci de girdi; Turkcell yönetiminde eski AKP’li isim de var

Varlık Fonu bünyesinde bulunan teknoloji şirketi ve GSM operatörü Turkcell’in yönetimindeki isimler dikkati çekiyor. Son yapılan toplantıyla Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci‘nin de dahil edildiği yönetim kadrosunda eski AKP’li isimler de var.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zonguldak Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu üyesi Deniz Yavuzyılmaz, Rektör İnci’nin 150 bin lira aylık ücret alacağını belirtti ve “Yönetim Kurulu üyeleri ayrıca her yıl yüklü miktarda temettü alıyorlar” dedi. Daha önceki yıllarda bu temettü Yönetim Kurulu Başkanı için yıllık 250 bin, üyeler için ise 100’er bin euro olmuştu.

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre, Turkcell yönetiminde halen eski AKP Milletvekili Ayşenur Bahçekapılı da bulunuyor. Şirkete geçmişte de AKP’liler atanmıştı. Eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, eski Enerji Bakanı ve Ordu Belediye Başkanı Hilmi Güler, eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, eski Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Bülent Aksu da yönetimde yer aldı. Eski AKP Siirt Milletvekili olan ve 2012 yılında Fethullah Gülen ile Pensilvanya’da görüşen Arif Demirkıran da Turkcell’in yönetimine girenler arasındaydı.

Türkcell’in Genel Müdür koltuğunda halen eski bakan Koç’un oğlu Ali Taha Koç oturuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x